Siledapinnaline tsementlaast ehitusplaat

StoneREX Basic tsementlaastplaat on siledapinnaline betoonivärvi ehitusplaat, mille peamisteks koostisaineteks on tsement ja puidulaast. Tsementlaastplaati kasutame kivipuruplaat StoneREX ja värvitud plaat StoneREX Color tootmisel. Võimalik on osta vääristamata toorplaati või töödelduna vastavalt kliendi soovile, kas kivipuruga kaetuna või tööstuslikult värvituna.

Kasutuskohad

StoneREX Basic tsementlaastplaadid sobivad oma tugevuse ja hea ilmastikukindluse tõttu kasutamiseks nii sise- kui välistingimustes seinte, põrandate ja lagede kattematerjalina. Plaadid on hea tulekindlusega, löögikindlad ning hea heliisolatsiooniga. Kuna tsementlaastplaadiga hoonete fassaade kattes on tagatud energiakulude vähenemine, fassaadide ventileeritus, hoonetesse ei teki liigniiskust ega hallitust, kasutatakse erineva pinnatöötlusega tsementlaastplaate väga laialt eelkõige hoonete soojustamisel ning renoveerimisel. Oma heade omaduste poolest sobivad tsementlaastplaadid lisaks era- ja kortermajadele ka suurte ühiskondlike hoonete ning tootmis- ja laohoonete ehitamiseks. Tsementlaastplaate kasutatakse sisepindade katmiseks kui soovitakse tugevat, kulumiskindlat ning hea heliisolatsiooniga pinda, mis oleks ka niiskus- ja hallituskindel. Plaadid on mahukaalult kergemad kui valubetoon või tsementkiudplaadid, mistõttu sobivad paremini kasutuskohtadesse, kus materjali kaal on oluline. Plaadid on saadaval toorplaadina, värvituna kõigis RAL- või NCS värvikataloogi värvides või kaetuna loodusliku kivipuruga.

Omadused ja eelised

Plaadid on:

  • tugevad, kulumis- ja löögikindlad
  • vastupidavad ilmastikust tingitud temperatuuri- ja niiskus kõikumistele
  • mittesüttiv – tuleklass A2
  • hea külmakindlusega
  • keskkonnasõbralikud
  • ei sisalda tervisele ohtlikke aineid
  • putukate- ja hallitusekindlad
  • hea heliisolatsiooniga
  • lihtsalt paigaldatavad
  • kauakestvad

Töötlus

Plaadid on töötlemata, tsementhalli tooni. Sobivad kasutamiseks seinakonstruktsioonides sise- ja välistingimustes. Töötlemata plaadi välistingimustesse paigaldamisel tuleb arvestada, et plaadid siiski mingil määral niiskuvad ning betoonplaatide lõplik “valmimine” toimub kahe aasta jooksul. Selle aja jooksul võivad plaadi pinnale ilmuda mineraalide ja soolade jäägid, mis muudavad plaadi laiguliseks ja visuaalselt ebaühtlaseks. Kui see pole teadlikult nii soovitud, tuleks välistingimustes kasutada üle värvitud või kivipuruga kaetud plaate, mis kaitsevad plaate niiskuse eest ning välistavad antud probleemid. Töötlemata plaate kasutatakse peamiselt nö. ehitusplaadina – vaheseinte, lagede, põrandate ehitamisel, kus on oluline plaadi tugevus, niiskuskindlus, hea heliisolatsioon ning elektrilöögikindlus.

Maksimaalne laius mm 1250
Maksimaalne pikkus mm 3350
Mahukaal kg/m³ 1350
Paindetugevus N/mm² 11,5
Elastsus N/mm² min. 6800
Tõmbetugevus risti plaadi pinnaga N/mm² min. 0,63
Tuletundlikkus A2- s1, d0