StoneREX Palette - massvärvitud tsementkiudplaat

StoneREX Palette tsementkiudplaadid on massvärvitud tsementkiudplaadid, mida kasutatakse peamiselt fassaadide katmiseks ventileeritavate fassaadilahenduste puhul, kuid need sobivad kasutamiseks ka sisetingimustes seina- ja laekattematerjalina. Saadaval on 13 otse loodusest inspiratsiooni ammutanud põhitooni, valik laieneb, aga oluliselt erinevate pinnatöötluse ja pinnakattematerjalide kaasabil. Massvärvitud plaadid on leidnud tee kõigi maailma arhitektide ning disainerite südametesse ning on hetkel ilmselt eelistatuim tsementkiudplaatide tüüp. StoneREX Palette plaadid eristuvad teistest oma mehaanilise tugevuse ning vähese niiskusimavuse pooles – plaadid on kahekordselt pressitud ja autoklaavitud ning kaetud spetsiaalse vett hülgava pinnatöötlusvahendiga, mis jätab plaadi massvärvitud sisu ning tsementkiudplaatidele iseloomuliku elavuse näha, kuid annab plaatidele vajaliku kaitse niiskuse ja mustuse eest. Autoklaavimise protsess viib lõpule betooni valmimise – kui tavaliselt toimub betoontoodete lõplik “valmimine” ligi kahe aasta jooksul, siis autoklaavimise käigus toimub see kontrollitud keskkonnas mõne päeva jooksul ning plaatidel ei esine hiljem mineraalide või soolade eraldumist, mis autoklaavimata toodete puhule juhtuda võib. StoneREX Palette plaatide niiskusimavus on oluliselt väiksem kui teistel analoogsetel plaatidel, seega ei ima need endasse ka mustust, plaadid jäävad valitud värvitooni, ei muutu halliks ning on lihtsalt pestavad. Plaatide tooni muudab aja jooksul kõige enam päikesekiirgus – spetsiaalse UV kindluse ja graffitivastase töötlusega plaadid on üle värvitud läbipaistva värviga. Tootmise tehnoloogia, plaatide kvaliteet ning nende visuaalne välimus muudavad need igasuguste hoonete ehitamisel suurepäraseks valikuks.

Eelised

  • Mehaaniline tugevus – tugevuse klass 5
  • Tulekindlad – tulepüsivuse klass A2
  • Hallituse ja putukate kindlad
  • Niiskuskindel pinnakate, mis tagab plaatide vähese niiskusimavuse
  • Säilitavad värvi, kuna ei ima niiskusega mustust sisse
  • Hästi pestavad
  • Paigaldus on kiire ja lihtne sõltumata aastaajast
  • Võimalik tellida UV kindla kattega ja graffitikaitsega plaate
  • Plaadid on seest pealispinnaga sama tooni – mehaaniliste vigastuste korral vahe vähem märgatav

Koostis

Tsementkiudplaadid on valmistatud tsemendist, fiibrist ning lisaainetest, mis aitavad plaatide veeimavust vähendada. Plaatidele annab tooni värvipigmentide kasutamine tsemendisegus. Plaadid sisalda tervisele ega keskkonnale ohtlikke aineid. StoneREX Palette massvärvitud plaadid on registreeritud ning nende koostise hindamismeetod kontrollitud ja auditeeritud Rootsi BASTA registris – BASTA registri eesmärk on eristada inimestele ja keskkonnale ohutud ehitustooted, seega on erinevate ehitustoodete vahel valikut langetada lihte – kui toode omab BASTA registreeringut, on tegu nii inimestele kui keskkonnale ohutu tootega: https://www.bastaonline.se/

Mõõtmed
Paksusmm5, 6, 8, 10, 12, 15, 20
Laiusmm1200, 1250
Pikkusmm2500, 3000, 3050
Mõõtmete tolerantsid (EN 12467, tase 1)
Paksusmm+/- 0.2
Laiusmm+/- 1.0
Pikkusmm+/- 2.0
Füüsilised omadused
Tihedus kuivana keskminekg/m31600 (+/- 50)
Kaal keskmine 5% niiskustkg/m28 mm – 14.4
kg/m210 mm – 18.0
kg/m212 mm – 21.6
Löögikindlus (Charpy)
Kuiv, pinnaga paralleelseltkJ/m24,3
Kuiv, pinnaga ristikJ/m23,1
TuletundlikkusA2-s1, d0
KategooriaEN 12467NT A 5

Plaadid on saadaval 13 naturaalses värvitoonis. Plaatide toonid võivad veidi varieeruda partiide kaupa ning erineda pisut ka näidistest, mistõttu soovitame ühele objektile kasutada ühe tootmispartii tooteid.

SinineGrigioSuperbianco

Akrüülvärvi pinnakattevahendina kasutamine annab laia värvivaliku ning loob arhitektidele piiramatud võimalused. Massvärvitud plaadid on kaetud NCS ja RAL värvikaardi järgi valitud värviga ja omavad head UV kindlust. Saadaval standardpinnatöötluse puhul.

Plaatide pinnakate

Tooteleht: StoneREX Palette

Paigaldusjuhendi leiad siit