StoneREX Palette Pigmenta on massvärvitud tsementkiudplaat

StoneREX Palette Pigmenta tsemenkiudplaadid on massvärvitud tsementkiudplaadid, mida kasutatakse peamiselt välisfassaadide katmiseks ventileeritavate fassaadilahenduste puhul, kuid need sobivad kasutamiseks ka sisetingimustes seina- ja laekattematerjalina. Saadaval on 13 otse loodusest inspiratsiooni ammutanud põhitooni. Massvärvitud plaadid on leidnud tee kõigi maailma arhitektide ning disainerite südametesse ning on hetkel ilmselt eelistatuim tsementkiudplaatide tüüp. StoneREX Palette Pigmenta plaadid eristuvad teistest oma mehaanilise tugevuse ning vähese niiskusimavuse poolest – plaadid on kahekordselt pressitud ja autoklaavitud ning kaetud spetsiaalse vett hülgava pinnatöötlusvahendiga, mis jätab plaadi massvärvitud sisu ning tsemenkiudplaatidele iseloomuliku elavuse näha, kuid annab plaatidele vajaliku kaitse niiskuse ja mustuse eest. Autoklaavimise protsess viib lõpule betooni valmimise – kui tavaliselt toimub betoontoodete lõplik “valmimine” ligi kahe aasta jooksul, siis autokklaavimise käigus toimub see kontrollitud keskkonnas mõne päeva jooksul ning plaatidel ei esine hiljem mineraalide või soolade eraldumist, mis autoklaavimata toodete puhule juhtuda võib. StoneREX Palette Pigmenta plaatide niiskusimavus on oluliselt väiksem kui teistel analoogsetel plaatidel, seega ei ima need endasse ka mustust, plaadid jäävad valitud värvitooni, ei muutu halliks ning on lihtsalt pestavad. Plaatide tooni muudab aja jooksul kõige enam päikesekiirgus – spetsiaalse UV kindluse ja graffitivastase töötlusega plaadid on üle värvitud läbipaistva värviga. Tootmise tehnoloogia, plaatide kvaliteet ning nende visuaalne välimus muudavad need igasuguste hoonete ehitamisel suurepäraseks valikuks.

Eelised

  • Mehaaniline tugevus – tugevuse klass 5
  • Tulekindlad – tulepüsivuse klass A2
  • Näriliste, putukate ja hallituste kindlad
  • Niiskuskindel pinnakate, mis tagab plaatide vähese niiskusimavuse
  • Säilitavad värvi, kuna ei ima niiskusega mustust sisse
  • Hästi pestavad
  • Paigaldus on kiire ja lihtne sõltumata aastaajast
  • Võimalik tellida UV kindla kattega ja graffitikaitsega plaate
  • Plaadid on seest pealispinnaga sama tooni – mehaaniliste vigastuste korral vahe vähem märgatav

Koostis

Tsementkiudplaadid on valmistatud tsemendist, fiibrist ning lisaainetest, mis aitavad plaatide veeimavust vähendada. Plaatidele annab tooni värvipigmentide kasutamine tsemendisegus. Plaadid ei sisalda tervisele ega keskkonnale ohtlikke aineid. StoneREX Palette Pigmenta massvärvitud plaadid on registreeritud ning nende koostise hindamismeetod kontrollitud ja auditeeritud Rootsi BASTA registris – BASTA registri eesmärk on eristada inimestele ja keskkonnale ohutud ehitustooted, seega on erinevate ehitustoodete vahel valikut langetada lihte – kui toode omab BASTA registreeringut, on tegu nii inimestele kui keskkonnale ohutu tootega: https://www.bastaonline.se/

Mõõdud
Paksus mm 5, 6, 8, 10, 12, 15, 20
Laius mm 1200, 1250
Pikkus mm 2500, 3000, 3050
Tulekindlus (EN 12467, Taso 1)
Paksus mm +/- 0.2
Laius mm +/- 1.0
Pikkus mm +/- 2.0
Füüsilised omadused
Tihedus, kuivana, keskmine (EN 12467) kg/m3 1600 (+/- 50)
Kaal (keskmine, 5% kosteudella) kg/m2 8 mm – 14.4
kg/m2 10 mm – 18.0
kg/m2 12 mm – 21.6
Mehaanilised omadused
Kuiv, pinnaga paralleelselt GPa 14
Kuiv, pinnaga risti GPa 12
Märg, pinnaga paralleelselt GPa 11
Märg, pinnaga risti GPa 9
Paindetugevus (EN 12467)
Kuiv, pinnaga paralleelselt MPa 32.00
Kuiv, pinnaga risti MPa 22.00
Märg MPa ≥24
Survetugevus MPa 40.00
Löögikindlus (Charpy test)
Paralleelselt kJ/m2 4.3
Pinnaga risti kJ/m2 3.1
Tuletundlikkus (EN 13501-1)   A2-s1, d0
Kategooria (EN 12467) EN 12467 NT A 5

Plaadid on saadaval 13 naturaalses värvitoonis. Plaatide toonid võivad veidi varieeruda partiide kaupa ning erineda pisut ka näidistest, mistõttu soovitame ühele objektile kaustada ühe tootmispartii tooteid.

SinineGrigioSuperbianco

Akrüülvärvi pinnakattevahendina kasutamine annab laia värvivaliku ning loob arhitektidele piiramatud võimalused. Massvärvitud plaadid on kaetud NCS ja RAL värvikaardi järgi valitud värviga ja omavad head UV kindlust. Saadaval standardpinnatöötluse puhul.

Tooteleht: StoneREX Palette Pigmenta

Paigaldusjuhendi tsementkiudplaadile leiad siit