Korteriühistud saavad alates 10. aprill.2023 taotleda raha KredEx‘st maja renoveerimiseks.

Avaneva renoveerimistoetusega jagatakse korterelamutele sellel aastal 80 miljonit eurot. Järgmistel aastatel veel 100 miljonit eurot, kuni eelarve lõppemiseni. Eelarve lõppeb 366 miljoni euro peal, kui toetusteks on välja jagatud 330 miljonit eurot ja renoveerimislaenudeks 36 miljonit eurot. Laenu pakutakse eelkõige maapiirkondades asuvatele ühistutele, kes kommertspangast laenu ei saa.

Varasematel aastatel KredExi kortermajade renoveerimistoetust kasutanud ühistutes on küttekulu vähenenud enam kui poole võrra. Ka sel aastal saavad paljud kortermajad renoveeritud ning neis korteriühistutes on vaja langetada palju olulisi valikuid. Nendes valikutes on kindlasti fassaadi renoveerimine ja selles tahame olla toeks Teile ja aidata langetada otsust miks valida erinevate tsementplaatide vahel?

StoneREX fassaadiplaatidega on võimalik renoveerida kortermajad vastupidavaks ja energiatõhusaks. StoneREX kivipuruplaadid, värvitud plaadid või massvärvitud plaadid on mõeldud kasutamiseks ventileeritavate fassaadilahenduste puhul, mis on sobivaim lahendus korterelamute soojustamiseks ning renoveerimiseks  – paraneb kortermaja energiatõhusus, kuid samas säilib maja loomulik ventilatsioon. Kortermajade puhul on oluline silmas pidada ka edaspidiste hoolduskulude mahtu ning võimalust fasaadi puhastada. Krohvitud fassaadide puhul on see väga keeruline, kuid värvitud või kivipuruplaatidega kaetud fassaadid on lihtsalt puhastatavad ning ei vaja täiendavat hooldust aastakümneid.

Teeme tihedat koostööd Eesti Korteriühistute Liiduga ja osalesime Korteriühistute IV Innovatsioonikonverentsil, 19.04.2023

Sellest, millele tähelepanu pöörata, kui majale uut fassaadi valida, oleme pikemalt kirjutanud Eesti Päevalehe Korteriühistute lehes.

Ka sel aastal toetab Kredex kortermajade renoveerimist järgmiste meetmetega:

Kutsu StoneREX oma korteriühistu koosoleksule kus saame täpsemalt rääkida meie fassaadilahendustest ja et vastatud saaksid kõik elanike tekkida võivad küsimused.

Kirjuta meile: info@stonerex.ee ; marek.kink@stonerex.ee või helista: 56875 991.