Kasulik hoonele ja inimese tervisele

StoneREX fassaadi- ja ehitusplaadid on neile, kes soovivad mistahes hoonete fassaadid soojustada ja katta nii, et hooned ei muutuks umbseks ning jääksid „hingama“. Põhjamaade ning ka meie endi kogemused näitavad, et meie kliimas, kus temperatuuri kõikumised ööpäeva jooksul on väga suured, on hoone katmine umbse koorikuga – st vahtpolüsterooli (penoplasti) ja krohviga, kahjulik nii majale endale kui seal elavatele inimestele. Majad ei hinga enam ning niiskus jääb majja sisse. Tubadesse tekib hallitus ning sellises umbses ja hallitavas hoones elada või töötada on kõike muud kui meeldiv ja tervislik. Valides StoneREX ehitus- ja fassaadiplaadid, kasutatakse soojustamiseks villa ning ehituskonstruktsiooni, mis tagavad fassaadi tuulutatuse ning maja hingab.

Tugev

StoneREX ehitus- ja fassaadiplaatide peamine koostisaine on tsement, seega on need väga tugevad, löögi- ja tulekindlad ning hästi puhastatavad. Lisaks mehhaanilisele tugevusele on nad väga vastupidavad ka meie klimaatiliste mõjutuste suhtes.

 Kauakestev

StoneREX plaatidega kaetud pinnad püsivad aastakümneid ilusad ja värsked. Looduslik kivi, millega kivipuruplaadid kaetud on, talub väga hästi päikesekiirgust, tuult, sademeid ja suuri temperatuurikõikumisi. Kui krohvitud fassaadid hakkavad niiskuse toimel varem või hiljem lagunema, siis StoneREX fassaadiplaatiga kaetud välisseina rikkumiseks on vaja väga suurt löögitugevust (avarii vastu maja seina vms). See ei lagune, murene ega kuku tükiti maja seina küljest alla nagu krohv seda ajapikku teeb. Kui noored kunstihuvilised oma spreivärvidega fassaadi rikkuma juhtuvad, on värv üldjuhul äädikalahusega eemaldatav. Äärmisel juhul on võimalik rikutud plaadid uutega asendada. Plaadid on ka seenmädaniku ja putukakahjustuste kindlad.

Tulekindel

StoneREX plaadid on tulekindlad. Vastavad testid kinnitavad nende raskesti süttivust ning seetõttu on need väga sobivad kasutamiseks lisaks välistöödele ka sisetöödes vaheseinte, lagede ja põrandate ehitamisel, kus tulekindluse tagamine on möödapääsmatu.

Laia kasutusalaga

StoneREX ehitus- ja fassaadiplaadid on kasutatavad fassaadide ja soklite katmisel, räästakastide ehitamisel, välis- ja siseseinte, vahelagede ja põrandate ehitamisel, tuletõkke konstruktsioonides, niiskete ruumide rõdupiiretena, aiamajade ja garaazide ehitamisel, haljastuses peenraäärte, kasvukastide ja  kompostikastide ehitamisel.

Ilus

StoneREX kivipuruplaadid on kaetud loodusliku kivipuruga ning mis saaks olla ilusam kui loodus ise. Päikesekiirgus, sademed ja aeg ei riku selle tooni ega struktuuri nagu näiteks puidust ja krohvist fassaadidega juhtuda võib. See sobib igasse keskkonda ning suur naturaalse kivi toonide valik võimaldab luua nii modernseid kui maalähedasi lahendusi. Ehitusplaadid võivad olla aga ka värvitud vastavalt kliendi soovile – valikus on kõik RAL kataloogis toodud värvid.

Soodne

Arvestades StoneREX ehitus- ja fassaadiplaatide eluiga, vastupidavust ning kõiki muid eelpool kirjeldatud omadusi, on kindlasti tegemist soodsaima lahendusega nägusa ja kauakestva fassaadi saamiseks.