Sokliplaadid StoneREX tootevalikus on loodusliku kivipuruga kaetud tsementplaadid või vahtplastist (EPS120) plaadid, mis on suurepärasteks lahendusteks hoonete soklite viimistlemisel.

StoneREX sokliplaadid on kauakestvad ning annavad teie kodule ilusa ja kaasaegse välimuse ning sobivad suurepäraselt nii uute hoonete kui ka renoveeritud hoonete jaoks. Lisaks on see soodsaim ja kiireim lahendus hoonete soklite viimistlemisel.

Kivipuruga kaetud sokliplaatidel on lisaks dekoratiivsele funktsioonile ka praktiline kasutegur, kuna see aitab kaitsta soklit kahjulike välismõjude, nagu päikese, vihma ja tuule eest. Kui otsite vastupidavat, keskkonnasõbralikku ja lihtsasti paigaldatavat sokliplaati, siis on StoneREX loodusliku kivipuruga sokliplaat kindlasti üks parimaid valikuid.

Sokliplaadiga soojustamise eelised

Vundamendi soojustamine sokliplaadiga on oluline samm hoone ehitamisel või renoveerimisel:
1. Säästab energiat: Vundamendi soojustamine vähendab soojuskadusid. Kuna soojus liigub alati külmemast piirkonnast soojemasse, kipub soojus liikuma Eesti kliimas vundamendist välja, kui see pole piisavalt soojustatud. Soojuskadude vähendamine tähendab aga seda, et hoone kütmiseks kulub vähem energiat ning seeläbi vähenevad ka energiakulud.
2. Takistab niiskuskahjustusi: Vundamendi hoolikas soojustamine vähendab niiskuse ja külmumise mõju hoonele. Liigne niiskus võib põhjustada vundamendi pragunemist ja kahjustumist, mis omakorda mõjutab kogu hoone konstruktsiooni, stabiilsust ja soojapidavust.
3. Parandab sisekliimat: Soojustatud vundament aitab hoida siseruumide temperatuuri ja õhuniiskuse stabiilsena. Nii paraneb hoone sisekliima ja väheneb hallituse ja majaseente oht.
4. Pikendab vundamendi eluiga: Vundamendi soojustamine kaitseb seda kulumise eest ning seeläbi pikendab vundamendi eluiga.

Sokliplaadi paigaldamise juhendid

Tsementkiudplaat

Paigaldusjuhend puit- ja metallkarkassile

Tsementlaastplaat

Paigaldusjuhend puit- ja metallkarkassile.

Sokliplaadi paigaldamine

VIDEO