Soojustusega ja loodusliku kivipuruga kaetud sokliplaat

Vundament on hoone üks olulisemaid osi ning selle isoleerimata jätmine võib põhjustada külmasildasid, mis jahutavad põrandaid ning tekitavad kondensatsiooni, veekahjustusi ning hallitust. Need probleemid võivad levida ka teistesse hoone konstruktsioonidesse. Väga suur osa hoone soojusenergiast pääseb vundamendi kaudu välja. Seetõttu on vundamendi soojustamine oluline nii energiasäästu kui ka hoone pikaajalise säilimise seisukohast.

Miks vundamenti tuleb soojustada?

Enne vundamendi soojustamise juurde asumist on oluline mõista, miks see vajalik on.

Eestis muutuv kliima ohustab hoonete vundamenti maapinna külmakerkimise ja niiskuse tõttu. Külmakerked kujutavad endast pinnasesse kogunenud niiskuse külmumist ja paisumist, mille tagajärjel kerkib pinnas kõrgemale. See võib kahjustada ka maja konstruktsiooni. Korralik soojustus aitab vältida niiskuskahjustusi ja tagab vundamendi pika eluea. Vundament peab toetuma allpool külmumispiiri maapinnale või olema kaitstud pinnase sees horisontaalse soojustusega.

Laialdaselt kasutatakse vundamendi soojustamiseks EPS 120 plaate (vundamendi penoplast), sest neil on hea soojusisolatsioonivõime, suur niiskuskindlus ja taluvad ka koormust. Tasub meeles pidada ka seda, et kui soojustusele langev koormus on tavapärasest suurem, peab suurendama ka koormustaluvust soojustusel.

Enne tööde alustamist tuleks kindlasti konsulteerida asjatundjaga, et valida sobivad materjalid ja teha vajalikud ettevalmistused. Õige tehnoloogia ja materjalide kasutamisega saab tagada vundamendi kvaliteetse soojustuse ja hüdroisolatsiooni ning hoone tervikuna pikaaegse vastupidavuse.

StoneREX  EPS sokliplaat on soojustusega ja kaetud loodusliku kivipuruga. StoneREX soojustusega sokliplaat on kiireim ja soodsaim lahendus hoonete soklite soojustamisel ja viimistlemisel.

EPS sokliplaadi omadused ja eelised

  • tugevad ja kulumiskindlad,
  • vastupidavad ilmastikust tingitud temperatuuri- ja niiskuskõikumistele,
  • hea külmakindlusega,
  • keskkonnasõbralikud,
  • ei sisalda tervisele ohtlikke aineid,
  • putukate- ja hallitusekindlad,
  • hea heliisolatsiooniga,
  • lihtsalt paigaldatavad,
  • kauakestvad.

EPS sokliplaadi töötlemine ja paigaldamine

StoneREX loodusliku kivipurukattega- ja soojustusega sokliplaati lõigatakse sobivasse mõõtu ketassaega, kõvasulamhambaga puidukettaga või käsisaega. Plaadid paigaldatakse soklile kasutades selle kinnitamiseks EPS liimsegu või liimvahtu. Vajadusel võib plaadid fikseerida tapikohtadest ilmastikukindlate kruvide või tüüblitega. Plaatide tapikohtades ei soovita kasutada liimsegu või liimvahtu.

StoneREX EPS sokliplaadid on teiste plaatsoojustustega võrreldes kõige odavamad

Stonerex eps sokliplaat

Saadaval 1000mm kõrgusega elemente.

stonerex-eps-sokliplaat-loodusliku-kivipuruga
Hall H2

Hall H2

Vanilje

Vanilje

Valge

Valge

Rosso

Rosso

Punane P3

Punane P3

Punane P1

Punane P1

Pähkel

Pähkel

Must

Must

Kollane

Kollane

Heleroheline

Heleroheline

Hall H1

Hall H3

Hall H1

Hall H1

Beez

Beez

Alpi roheline

Alpi roheline

Särav must

Särav must

Vesihall

Vesihall

Tooteleht: StoneREX EPS