Loodusliku kivipuruga kaetud tsementlaastplaat sokli katteks

StoneREX Granit tsementlaast sokliplaat on kaetud loodusliku kivipuruga. Tsementlaastplaat alusplaadina on siledapinnaline betoonivärvi ehitusplaat, mille peamisteks koostisaineteks on tsement ja puidulaast. Alusmaterjalina on kasutatud tsementlaastplaati, mis kaetakse vaiguga ja puistatakse üle loodusliku kivipuruga. Võimalik valida 16 erinevas värvitoonis loodusliku kivipuruga kaetud plaate soklite katmiseks.

Kasutuskohad

StoneREX Basic tsementlaastplaadid sobivad oma tugevuse ja hea ilmastikukindluse tõttu kasutamiseks nii väli tingimustes soklite kattematerjalina. Plaadid on hea tulekindlusega, löögikindlad ning hea heliisolatsiooniga.
Kuna tsementlaastplaadiga hoonete fassaade kattes on tagatud energiakulude vähenemine, fassaadide ventileeritus, hoonetesse ei teki liigniiskust ega hallitust, kasutatakse erineva pinnatöötlusega tsementlaastplaate väga laialt eelkõige hoonete soojustamisel ning renoveerimisel. Oma heade omaduste poolest sobivad tsementlaastplaadid lisaks era- ja kortermajadele ka suurte ühiskondlike hoonete ning tootmis- ja laohoonete ehitamiseks.
Plaadid on mahukaalult kergemad kui valubetoon või tsementkiudplaadid, mistõttu sobivad paremini kasutuskohtadesse, kus materjali kaal on oluline.

Mõõdud

Tsementlaastplaadi standardmõõt on 1250×3350 mm, paksus 10 ja 12 mm. Soovi korral saame plaadid lõigata tehases vajalikku mõõtu.

Omadused ja eelised

Plaadid on:
• tugevad, kulumis- ja löögikindlad
• vastupidavad ilmastikust tingitud temperatuuri- ja niiskus kõikumistele
• mittesüttiv – tuleklass A2
• hea külmakindlusega
• keskkonnasõbralikud
• ei sisalda tervisele ohtlikke aineid
• putukate- ja hallitusekindlad
• hea heliisolatsiooniga
• lihtsalt paigaldatavad
• kauakestvad

Plaadi töötlus

StoneREX Granit tsementlaastplaatide erinevatel partiidel võib esineda värvierinevusi ja StoneREX Granit puhul ka struktuurierinevusi kivipuru viimistluskihis, mis ei mõjuta plaatide eluiga ega tugevust. Soovitame kasutada ühe fassaadi ehitamisel sama partii plaate. Juba paigaldatud plaatide välimus võib muutuda vähesel määral pika aja jooksul UV-kiirguse ja ümbritseva keskkonna mõjul.

StoneREX Granit tsementlaastplaate saab kinnitada nii puit- kui metallkonstruktsioonidele soovitavalt roostevabade kruvidega või soklite puhul liimvahuga.

Plaadi sobivasse mõõtu lõikamiseks soovitame kasutada kõvasulamkettaga ketaslõikurit. Plaati soovitame lõigata plaadi pindamata poolelt. Enne kruvidega kinnitamist tuleb plaati augud ette puurida. Puurimine peab toimuma plaadi kiviga pinnatud poolelt. Augu läbimõõt peab olema vähemalt 1,2 korda kruvi läbimõõtu. Kruvi pead ei tohi keerata plaadi sisse. Plaadi taha peab jätma vähemalt 20 mm tuulutusvahe.

Sokliplaadil ei ole tuulutusvahet vaja jätta, kuid maa sisse jääva plaadi alla on soovitav panna killustik. Plaatide vahele peab jätma paigaldamisel paisuvuugid soovitavalt vähemalt 3 mm. Plaatide liitekohad soovitame tihenda vuugilindi- või vuugiliistuga. Horisontaalvuugis soovitame kasutada veenina.

Plaate saab paigaldada aastaringselt.

Hooldus

Loodusliku kivipuruga kaetud StoneREX Granit plaate võib pesta survepesuriga. Vältida liiga kõrge survega pesemist, minimaalne kaugus paneelidest 50 cm. Enne pesemist võib kasutada sambla ja vetikate eemaldusvahendit. Kasutage külma vett. Enne puhastamist soovitame katsetada valitud meetodit vähem nähtaval seinaosal.

Mõõtmed Tsementlaast / Granit
Paksus mm 10 12
Standard max. laius mm 1250 1250
Standard max pikkus mm 3350 3350
Sokliplaadi standard pikkus mm 745 745
Kaal kg/m² 14,2 17,1
Tuletundlikkus EN 13501 B-s1, d0 B-s1, d0

Tähelepanu!
10mm plaat = 8mm plaat +2mm kivipuru
12mm plaat = 10mm plaat +2mm kivipuru

Eritellimusena on võimalik ka paksemaid kui 12mm kivipuruplaate tellida.

Ümarpea kruvi tiivakestega puitkarkassile (tiivakeste ja puurotsa tõttu pole vaja plaatidesse auku ette puurida)
Rooviteip plaadi  ja puitroovituse vahele. Saadaval helehalli ja musta tooni.
Välisnurgaliist
Horisontaalliist/tilgaplekk
Vertikaalliist
Hall H2

Hall H2

Vanilje

Vanilje

Valge

Valge

Rosso

Rosso

Punane P3

Punane P3

Punane P1

Punane P1

Pähkel

Pähkel

Must

Must

Kollane

Kollane

Heleroheline

Heleroheline

Hall H1

Hall H3

Hall H1

Hall H1

Beez

Beez

Alpi roheline

Alpi roheline

Särav must

Särav must

Sokliplaat tooteleht: StoneREX Granit

Paigaldusjuhendi leiad SIIT