Loodusliku kivipuruga kaetud tsementkiudplaat sokli katteks

StoneREX Premium Granit plaadid on loodusliku kivipuruga kaetud tsementkiudplaadid, mida kasutatakse peamiselt fassaadikattematerjalina hingavate fassaadilahenduste ehitamisel. Hingavad fassaadilahendused tagavad energiakulude vähenemise, fassaadide ventileerituse ning hoiavad ära liigniiskuse ja hallituse tekkimise siseruumidesse ning seina vahele. Plaadid ei sisalda inimesele ega loodusele ohtlikke aineid ning nad tagavad hoonetes tervisliku sisekliima. Plaatide standardmõõt on 1200×3050 mm, paksus 10 ja 12 mm. Plaate saab ka mõõtu lõigatult. Looduslik kivipuru, millega plaadid kaetud on, ei muuda värvi ning ei vaja täiendavat hooldust. Granit plaatidega kaetud fassaadi saab mustusest lihtsalt pesta survepesuriga.

Kasutuskohad

StoneREX Premium Granit plaadid sobivab eramajade, kortermajade, ühiskondlike hoonete ning tootmis- ja laohoonete fassaadide ehitamiseks ja renoveerimiseks. Kuna StoneREX Premium plaadid on võrreldes StoneREX plaatidega veelgi tugevamad ning keskkonnamõjudele vähem vastuvõtlikud, sobivad nad kasutamiseks tavapärasest keskkonnast nõudlikumates tingimustes, suuremat löögikindlust nõudvate avaliku funktsiooniga ehitiste fassaadide, hoonete esimeste korruste ning põllumajandus-, tööstus- ja laohoonete fassaadide katmisel. Plaatide suurem tugevus võimaldab hõredama karkassi ja väiksema arvu kinnituskruvide kasutamist võrreldes StoneREX tsementlaastplaatidega.

Omadused ja eelised

  • väga tugevad, kulumis- ja löögikindlad
  • kauakestvad – eluiga kuni 50 aastat
  • hooldusvabad
  • vastupidavad ilmastikust tingitud temperatuuri- ja niiskuskõikumistele
  • tagavad hoonete ventileerituse
  • süttimatud – tulepüsivuse klass A2
  • putukate ja hallituse kindlad
  • hea heliisolatsiooniga
  • ei sisalda tervisele ohtlikke aineid
  • paigaldamine on lihtne ja võimalik sõltumata aastaajast

Koostis

Tsementkiudplaadi põhikoostisosadeks on tsement, tselluloos ja polüpropüleenkiud, mis tagavad plaadi mehaanilise tugevuse, mittesüttivuse ning vastupidavuse ilmastikule. Plaadid ei sisalda asbesti, formaldehüüde ega muid tervisele või loodusele kahjulikke aineid. Võrreldes tsementlaastplaatidega on tsemendi sisaldus tsementkiudplaatides oluliselt suurem ning täitemassina on puitlaastude asemel
kasutatud tselluloosi, mis muudab Premium plaadid tugevamaks, vastupidavamaks, niiskuskindlamaks ning mahukaalult raskemaks. Looduslik kivipuru, millega plaadid kaetud on, on naturaalset tooni (kivi ei ole üle värvitud), see ei muuda aja jooksul värvi ning seda on värskenduseks vaja vaid pesta. Kivipurutoone on valikus 16.

MõõtmedTsementkiud / Premium Granit
Paksusmm10.012.0
Standard max. laiusmm12001200
Standard max pikkusmm30503050
Sokliplaadi standard pikkusmm550550
Kaal (täisplaadile)kg/m²16,119,4
TuletundlikkusEN 13501A2-s1, d0A2-s1, d0

Tähelepanu!
10mm plaat = 8mm plaat +2mm kivipuru
12mm plaat = 10mm plaat +2mm kivipuru

Eritellimusena on võimalik ka paksemaid kui 12mm kivipuruplaate tellida.

Ümarpea kruvi tiivakestega puitkarkassile (tiivakeste ja puurotsa tõttu pole vaja plaatidesse auku ette puurida)
Rooviteip plaadi  ja puitroovituse vahele. Saadaval helehalli ja musta tooni.
Välisnurgaliist
Horisontaalliist/tilgaplekk
Vertikaalliist

Tooteleht: StoneREX Premium Granit

Paigaldusjuhendi leiad siit