Loodusliku kivipuruga kaetud tsementkiudplaat sokli katteks

StoneREX Premium Granit sokliplaat on loodusliku kivipuruga kaetud tsementkiudplaat, mida kasutatakse peamiselt fassaadikattematerjalina hingavate fassaadilahenduste ja soklite ehitamisel. Hingavad fassaadilahendused tagavad energiakulude vähenemise, fassaadide ventileerituse ning hoiavad ära liigniiskuse ja hallituse tekkimise siseruumidesse ning seina vahele. Plaadid ei sisalda inimesele ega loodusele ohtlikke aineid ning nad tagavad hoonetes tervisliku sisekliima.

Plaatide standardmõõt on 1200×3050 mm, paksus 10 ja 12 mm. Soovi korral saame plaadid lõigata tehases vajalikku mõõtu.

Loodusliku kivipuruga kaetud dekoratiivne viimistlus- ja fassaadiplaat ei muuda värvi ning ei vaja täiendavat hooldust. Premium Granit plaatidega kaetud fassaadilt saab mustuse väga lihtsalt maha pesta survepesuriga.

Kasutuskohad

StoneREX Premium Granit sokliplaadid sobivad eramajade, kortermajade, ühiskondlike hoonete ning tootmis- ja laohoonete fassaadide ehitamiseks ja renoveerimiseks.

Kuna StoneREX Premium sokliplaadid on võrreldes StoneREX tsementlaastplaatidega veelgi tugevamad ning keskkonnamõjudele vähem vastuvõtlikud, sobivad nad kasutamiseks tavapärasest keskkonnast nõudlikumates tingimustes, suuremat löögikindlust nõudvate avaliku funktsiooniga ehitiste fassaadide, hoonete esimeste korruste ning põllumajandus-, tööstus- ja laohoonete fassaadide katmisel.

Plaatide suurem tugevus võimaldab hõredama karkassi ja väiksema arvu kinnituskruvide kasutamist võrreldes StoneREX tsementlaastplaatidega.

Omadused ja eelised

• väga tugevad, kulumis- ja löögikindlad
• kauakestvad – eluiga kuni 50 aastat
• hooldusvabad
• vastupidavad ilmastikust tingitud temperatuuri- ja niiskuskõikumistele
• tagavad hoonete ventileerituse
• süttimatud – tulepüsivuse klass A2-s1, d0
• putukate ja hallituse kindlad
• hea heliisolatsiooniga
• ei sisalda tervisele ohtlikke aineid
• paigaldamine on lihtne ja võimalik sõltumata aastaajast

Koostis

Tsementkiudplaadi põhikoostisosadeks on tsement, tselluloos ja polüpropüleenkiud, mis tagavad plaadi mehaanilise tugevuse, mittesüttivuse ning vastupidavuse ilmastikule. Plaadid ei sisalda asbesti, formaldehüüde ega muid tervisele või loodusele kahjulikke aineid.

Võrreldes tsementlaastplaatidega on tsemendi sisaldus tsementkiudplaatides oluliselt suurem ning täitemassina on puitlaastude asemel kasutatud tselluloosi, mis muudab Premium plaadid tugevamaks, vastupidavamaks, niiskuskindlamaks ning mahukaalult raskemaks.
Looduslik kivipuru, millega plaadid kaetud on, on naturaalset tooni (kivi ei ole üle värvitud), see ei muuda aja jooksul värvi ning seda on värskenduseks vaja vaid pesta. Kivipurutoone on valikus 16.

Plaadi töötlus

StoneREX Premium Granit tsementkiudplaatide erinevatel partiidel võib esineda värvierinevusi ja StoneREX Granit puhul ka struktuurierinevusi kivipuru viimistluskihis, mis ei mõjuta plaatide eluiga ega tugevust. Soovitame kasutada ühe fassaadi ehitamisel sama partii plaate. Juba paigaldatud plaatide välimus võib muutuda vähesel määral pika aja jooksul UV-kiirguse ja ümbritseva keskkonna mõjul.

StoneREX Premium Granit tsementkiudplaate saab kinnitada nii puit- kui metallkonstruktsioonidele soovitavalt roostevabade kruvidega või soklite puhul liimvahuga.

Plaadi sobivasse mõõtu lõikamiseks soovitame kasutada kõvasulamkettaga ketaslõikurit. Plaati soovitame lõigata plaadi pindamata poolelt. Enne kruvidega kinnitamist tuleb plaati augud ette puurida. Puurimine peab toimuma plaadi kiviga pinnatud poolelt. Augu läbimõõt peab olema vähemalt 1,2 korda kruvi läbimõõtu. Kruvi pead ei tohi keerata plaadi sisse. Plaadi taha peab jätma vähemalt 20 mm tuulutusvahe.

Sokliplaadil ei ole tuulutusvahet vaja jätta, kuid maa sisse jääva plaadi alla on soovitav panna killustik. Plaatide vahele peab jätma paigaldamisel paisuvuugid soovitavalt vähemalt 3 mm. Plaatide liitekohad soovitame tihenda vuugilindi- või vuugiliistuga. Horisontaalvuugis soovitame kasutada veenina.

Plaate saab paigaldada aastaringselt.

Hooldus

Loodusliku kivipuruga kaetud StoneREX Premium Granit plaate võib pesta survepesuriga. Vältida liiga kõrge survega pesemist, minimaalne kaugus paneelidest 50 cm. Enne pesemist võib kasutada sambla ja vetikate eemaldusvahendit. Kasutage külma vett. Enne puhastamist soovitame katsetada valitud meetodit vähem nähtaval seinaosal.

Mõõtmed Tsementkiud / Premium Granit
Paksus mm 10 12
Standard max. laius mm 1200 1200
Standard max pikkus mm 3050 3050
Sokliplaadi standard pikkus mm 550 550
Kaal kg/m² 16,1 19,4
Tuletundlikkus EN 13501 A2-s1, d0 A2-s1, d0

Tähelepanu!
10mm plaat = 8mm plaat +2mm kivipuru
12mm plaat = 10mm plaat +2mm kivipuru

Eritellimusena on võimalik ka paksemaid kui 12mm kivipuruplaate tellida.

Ümarpea kruvi tiivakestega puitkarkassile (tiivakeste ja puurotsa tõttu pole vaja plaatidesse auku ette puurida)
Rooviteip plaadi  ja puitroovituse vahele. Saadaval helehalli ja musta tooni.
Välisnurgaliist
Horisontaalliist/tilgaplekk
Vertikaalliist
Hall H2

Hall H2

Vanilje

Vanilje

Valge

Valge

Rosso

Rosso

Punane P3

Punane P3

Punane P1

Punane P1

Pähkel

Pähkel

Must

Must

Kollane

Kollane

Heleroheline

Heleroheline

Hall H1

Hall H3

Hall H1

Hall H1

Beez

Beez

Alpi roheline

Alpi roheline

Särav must

Särav must

Sokliplaat tooteleht: StoneREX Premium Granit

Paigaldusjuhendi leiad siit