StoneREX tsementkiudplaadi jääkidest liivakasti ehitamine lapsele on suurepärane idee, sest tsementkiudplaat on vastupidav, kerge hooldada ja kestab kaua.

Õues olev liivakast pakub palju rõõmu lastele ja annab samas rahulikku aega täiskasvanutele, kui lapsed veedavad suvepäevadel toredasti aega liivalosside ehitamise, liivakookide valmistamise või muude lõbusate mängude seltsis. Liivakasti võib ise valmis meisterdada ja teha seda just sellise suuruse ja kujuga, nagu ise soovite.

Esmalt planeerige ja siis ehitage
1. Enne liivakasti ehitamise alustamist valige sellele sobiv asukoht, kus lapsed ei oleks otse lõõskava päikese käes. Puude vari annab selles osas head kaitset.
2. Valige sobiva suurusega tsementkiudplaat vastavalt oma soovitud liivakasti mõõtmetele. Kui peres on palju lapsi, tuleks ka liivakast muidugi suurem ehitada.
3. Veenduge, et plaadid oleksid piisavalt paksud ja vastupidavad ning taluks laste mängu ja ilmastikuolusid.

Liivakasti ehitamise etapid
1. Kui olete liivakasti nööri abil maha mõõtnud, lõigake valmis geotekstiilist veidi suurem põhi.
2. Liivakasti alus tuleks katta geotekstiilkangaga, et vältida umbrohu kasvamist ja vihmavesi saaks maasse valguda.
3. Küljed ehitage neljast võrdse pikkusega tsementkiudplaadist, mis tuleb eelnevalt sobivasse mõõtu saagida. Meie näidis-liivakast on 1,2 x 1,2 meetrit ja 30 sentimeetrit kõrge.
4. Seejärel paigaldage nurgapostid, mille külge kinnitage kruvide abil tsementkiudplaadid. Suurema liivakasti korral soovitame ehitada puidust raam.
5. Jälgige, et kruvid oleksid piisavalt pikad, et tagada kindel kinnitus. Veenduge, et kõik servad oleksid korralikult kinnitatud ja et tsementkiudplaat oleks tasaselt nurgaposti külge kinnitatud. Kontrollige, et kõik kinnitusdetailid oleksid tugevad ja kindlalt paigas.
6. Saagige sobivasse mõõtu pealmised lauad.
7. Viimistlege lauad puidutöötlusvahendiga, et need loodusoludes võimalikult kaua vastu peaks. Liivakasti võib teha ka juba immutatud puitmaterjalist.
8. Kontrollige, kas seinad on loodis ja kinnitage lauad kruvidega prusside või raami külge.
9. Täitke liivakast liivaga. Liivakastide puhul soovitatakse kasutada veidi jämedamateralist liiva. Peenliiv, mille terakeste suurus jääb vahemikku alla 0,8 millimeetrit, on liivakasti jaoks peenike ja vähegi tuulisema ilmaga kipub liiv tuulega lendama. Suuremalt jaolt täidetakse liivakaste jämeehitusliivaga. Näiteks 1,2 x 1,2 meetrit ja 30 sentimeetrit kõrge liivakasti täiteks on vaja koguseliselt umbes 0,432 kuupmeetrit ehk 562 kg.

Liivakasti ehitamiseks vajalikud tarvikud ja töövahendid:
• Tsementkiudplaati
• Umbes 5 meetrit hööveldatud/immutatud laudu
• 4 prussi kasti nurkadesse (võib ka raami ehitada)
• Geotekstiili
• Kruvisid
• Liiva
• Saag
• Akutrell
• Vesilood

Soovime teile lõbusaid mänguhetki ja meeldejäävaid suvepäevi koos oma lastega!