promat logo

Promat on tuletõkkelahendustele spetsialiseerunud rahvusvaheline ettevõte, mis pakub passiivsete tuletõkkesüsteemide ehitamiseks vajalikke materjale ning professionaalset nõustamist. Ettevõttel on kogemusi rahvusvahelisel tasandil rohkem kui 60 aastat olles liider sertifitseeritud tuletõkkelahenduste ja -süsteemide ning toodete arendamises.

Centene Pro OÜ on Promati ametlik esindaja Eestis. Esindatav tuletõkkelahenduste portfell on väga lai, kattes laias laastus kõik passiivsed tulekaitsevajadused.

Promat ja Centene Pro OÜ on võtnud oma südameasjaks viia Eesti ehitised ohutumale tasemele, koolitada valdkonna inimesi tulekaitselahenduste ja -materjalide vallas, korraldada infopäevi ja teha koostööd päästeameti ning ettevõtetega, kes samu väärtusi jagavad.

Promat sertifitseeritud tuletõkkelahendused on oluline osa hoone tuleohutusest!

Tuletõkkelahendusi saab kasutada näiteks konstruktsioonide (teras, betoon, puit, komposiit) kaitsmiseks, tuletõkkesektsioonide rajamiseks ja tulekahju ajal kuumust ja suitsu juhtivate kanalite ehitamiseks.

Promat toodab üht kõige terviklikumat ja tõhusamat plaatide valikut turul, kasutades ära laia valikut ETEX Groupis saadavalolevaid tehnoloogiaid, sealhulgas patenteeritud PROMAXON® kaltsiumsilikaati ja PromaX® tehnoloogiaid. 

Tuletõkkelahendused tulekahju ja selle ohu vältimiseks

Ehitiste tuleohutusele pööratakse üha enam tähelepanu ja ehitusturu vajadustega kohanemiseks on ka tuletõkkematerjalide tootjad töötamas välja järjest paremaid lahendusi. Kuna eksimused tuletõkketööde teostamisel võivad kriitiliselt mõjutada ehitise tuleohutusnõuete tagamist ning reaalses tulekahjuolukorras viia traagiliste tagajärgedeni, on ehitajal ja projekteerijal oluline olla kursis tuletõkkematerjalide võimaluste, valikute ja juhenditega. 

Tuletõkkesektsioon moodustatakse seintest, põrandatest, lagedest, sealhulgas vahelagedest, katuslagedest, ripplagedest, ustest, akendest, tuletõkkeklappidest, läbiviigu tihenditest ja teistest hoone osadest.

Tulekindluse tagamine

Sõltumatute akrediteeritud asutuste poolt põhjalikult testitud Promatect plaadid on mittepõlevad ja nendel on ka kõige rangemate standardite kohaselt kõige pikem vastupidavus. Promati plaadikaitsesüsteemid on mõeldud lihtsaks paigaldamiseks, suure tulemuslikkuse tagamiseks, samal ajal pidades silmas paigaldajate ja kasutajate tervist. Saadaval on erinevaid plaaditooteid, mis vastavad A1 tulekindluse, akustika ja erinevate paigaldusmeetodite nõuetele.

Tuletõkkelahendused suitsueemalduse ehitamiseks

Promatect tuletõkkelahendusi on lihtne kasutada ja paigaldada ning on kompaktsed. Kasutades Promatecti plaate näiteks parklakorrustel, saab säästa ruumi parkimiseks, mis on üheks peamiseks probleemiks hoonete ruumikasutuse ja kulude kokkuhoiu juures.

Suitsutõrjekanalid vastavalt standardile EN12101-7

  • Sertifitseeritud Eesti turule (sertifikaadid PAGD GTC 1796-CPR-0013 and 1796-CPR-0014)
  • Suitsukanalite lahendused neljast ja ka kolmest küljest kaitsuna kuni EI120.
  • Suitsukanalite lahendused nii „single“ kui „multi“ nõuetele vastavalt ühelt tootjalt
tuletõkkelahendused "single"
"single" lahendus
tuletõkkelahendused "multi"
"multi" lahendus

PROMATECT®-LS

Tulekindlad kanalid

PROMATECT®-L500

Ventilatsiooni- ja suitsueemalduskarbid

PROMATECT®- L

Mitmeotstarbeline tuletõkkeplaat

Tuletõkkelahendused ehituskonstruktsiooni kaitsmiseks

PROMATECT®-H

Teras- ja betoonkonstruktsioonide tulekaitse

PROMATECT®-XS

Terastalade tulekaitse

PROMAXON® Typ-A

Puitlagede tulekaitse

PROMATECT®-100

Puitpostide tulekaitse

PROMATECT®-100X

Vahelagede ja vaheseinte tulekaitse

PROMAT tooted tulekahju peatamiseks

Töökindluse tagamiseks pakub Promat laia valikut liime ja katteid – koos Promat plaatidega on tagatud süsteemide tulepüsivus ja vastupidavus.

PROMASEAL®-A

Tuletõkkehermeetik liitekohtadele

PROMASEAL®-A Spray

Tuletõkkehermeetik

PROMASTOP®-W

Paisuv tuletõkkemähis

PROMASTOP®-CC CB

Kaetud mineraalvillplaat

PROMASTOP®-CC

Katteaine läbiviigutihenditele

PROMASTOP®-FC MD

Tuletõkkekrae plasttorudele