Vinge sügistuul sunnib meid kõiki varju otsima sooja kodu kaitsvast rüpest. Ka sel talvel peavad paljud inimesed soojuse eest liiga palju maksma, kuna maja on jäänud õigel ajal soojustamata. Kõigile neile inimestele tahamegi meelde tuletada, et kasutades StoneREX fassaadiplaate, ei pea Te soojustamisega ootama järgmise kevadeni – alustada võite kohe praegu või ükskõik millal talve jooksul ning nii võidate küttekuludelt juba sel küttehooajal!

StoneREX fassaadiplaadid sobivad paigaldamiseks aastaringselt, kuna need jõuavad ehitusobjektile valmistöötlusega: plaadid on värvitud kliendi valitud värvitooni või kaetud valitud tooni naturaalse kivipuruga. Seega puudub vajadus oodata soojemat ilma nagu kuivamist nõudvate fassaadikattematerjalide puhul tegema peab.

Tsemendist fassaadiplaadid on täna turul olevatest materjalidest kõige kindlam ning pikas perpektiivis ka kõige soodsam valik! Just neid plaate pakubki StoneREX.

StoneREX fassaadiplaatide eelised on järgmised:

  • Tugevus – plaatide põhikoostisaine on tsement, betooni ei saa võrrelda krohvi või puiduga.
  • Kauakestvus – loodusliku kivipuruga kaetud fassaadid ei muuda värvi ning jäävad aastakümneteks sama kauniks kui paigaldamise hetkel, samas meil laialt levinud krohvitud fassaadid tuleks iga 5-6 aasta tagant üle värvida.
  • Lihtsad paigaldada – paigaldamine on võimalik sõltumata aastaajast kuna ei kasutata materjale, mis peavad kuivama.
  • Tulekindlus – StoneREX plaatide peamine koostisaine on tsement ning teatavasti betoon ei põle. Ventileeritavates fassaadisoojustuslahendustes ei kasutata ka penoplasti, mis on väga suur tuleohu allikas.
  • Ilmastikukindlus – plaadid on meie kliimale immuunsed, ei hakka hallitama ega kõdunema, mis paraku krohvitud fassaadidega tihti juhtuda võib.
  • Hõlpsalt puhastatavad – tänavaäärsete või puude all paiknevate majade fassaadid kipuvad ikka määrduma. StoneREXi kivipuruplaate on võimalik väga lihtsalt survepesuriga korduvalt pesta kartmata fassaadi kahjustada.
  • Hingavad fassaadid – eelistada tuleks soojustusviisi, mis jätab fassaadi ventileerituks, et siseruumid ei jääks umbseks ning ei tekiks liigniiskuse probleemi, mis võib omakorda viia hallituse tekkimiseni seinte vahel ja siseruumides. Krohvitud majades tuleb selliste probleemidega tihti kokku puutuda.

Meie naabrite soomlaste kogemusele tuginedes võime väita, et meie kliimas tuleks kasutada soojustusviisi, mis jätab fassaadid ventileerituks. Skandinaavias on loobutud penoplastiga soojustamisest juba ammu, kuna kogemus näitas, et umbselt soojustatud majade seinad hakkasid väga kiiresti hallitama, krohv maja välisseinal ei püsinud ning kõige suurem probleem tekkis ruumides sees – toanurgad hakkasid hallitama ning inimestel oli sellises umbses karbis hingata väga raske ning elada ebatervislik. Kui sundventilatsiooni investeeringut ei tehtud, oli ainuke lahendus akende avamine, mis omakorda tõi kaasa jälle pisut suuremad küttekulud. Nii oli fassaadi renoveerimise tulemuseks vaid paariks aastaks kena vaatepilt, mis hakkas aga väga kiiresti murenema – krohvitud pinda ei olnud võimalik pesta, maja muutus mustaks ning krohv hakkas hallituse tõttu alla kukkuma. Seega pole imestada, miks Soomes muutus villa kasutamine soojustusmaterjalina väga kiiresti populaarseks ning hakati kasutama soojustusviisi, mis jättis fassaadi ventileerituks. Vill kaeti plaatidega, mida sai vajadusel väga kergesti pesta, mis pidasid vastu temperatuuri kõikumistele, olid tugevad ning väga lihtsasti paigaldatavad – algas tementlaast- ja tsementkiudplaatide võidukäik, mis kestab siiamaani. Soomes on maju, mille fassaad paigaldati 50 aastat tagasi – need näevad täna välja sama värsked ning seda ilma mingite täiendavate hoolduskuludeta.

Materjali hind on sageli kõige olulisem kriteerium, millest lähtudes fassaadikattematerjal valitakse. Seejuures tuleks aga kindlasti arvestada, et täna kõige vähem maksev materjal ja paigaldusviis ei pruugi pikemas pektiivis siiski kõige odavam olla. Kui juba renoveerimine ette võeti, eeldab igaüks, et küttekulud vähenevad, maja näeb ilus ja värske välja pikemat aega ning selle turuväärtus tõuseb. Mõnevõrra odavama krohvitud fassaadi kasuks otsustanud näevad juba paari aasta jooksul, et fassaad on määrdunud, sageli hallitab ning maja vajaks hädasti üle värvimist. Hullemas seisus on need elanikud, kelle maja umbselt soojustati ning seejuures ventilatsioonisüsteemi välja ei ehitatud. Et toas vähegi õhku oleks, on nad sunnitud aknaid lahti hoidma ning küttekulude kokkuhoiust ei saa muidugi siinjuures enam rääkida. Seega arvestades värvimise kuluga iga 5-6 aasta tagant ning sellega, et küttekulud ei vähene, tuleb tunnistada, et hetkel odavaim lahendus on juba mõne aasta perpektiivis tunduvalt kallim.

Otsustades StoneREX faassaadiplaatide ning ventileeritud soojustusviisi kasuks, võib kindel olla, et küttekulud vähenevad kuni 40%, maja fassaadi saab väga hõlpsasti üle pesta, fassaad on väga tugev, ei pragune ega pudene ning maja näeb alati uus ja värske välja ilma täiendavate kuludeta. StoneREX annab oma toodetele 15 aastase garantii!

StoneREX tootevalikus on fassaadiplaate väga erinevale maitsele. Saadaval on:

Sobiva toote leiavad endale nii klassikalise stiili austaja kui modernset lahendust otsivad kliendid.

Täiendavat tehnilist ja muud infot leiab Sa meie kodulehelt.

Kõige kiiremini saad Sa vastused oma küsimustele meie kogenud müügikonsultantidelt>>.

Võta meiega ühendust!